• تلفن:۵۱۰۲۲۲۲۲ (۰۲۱)
  • ایمیل:
  • info@saipapress.com
  • contact@saipapress.com

پرسکاری

سالن پرسکاری شرکت سایپاپرس شامل سه خط رباتیکG1، G1 پلاس و G2 برای تولید قطعات پرسی بزرگ و همچنین یک خط دستی G3 برای تولید قطعات پرسی متوسط و یک خط پروگرسیو برای تولید قطعات کوچک پرتیراژ می‌باشد.
خط رباتیکG1 دارای 6 دستگاه پرس است که پرس اول با ظرفیت 2000 تن و از نوع دبل اکشن و سایر پرس‌ها از نوع سینگل اکشن و با تناژ 800 و 630 تن هستند. انتقال قطعات بین پرس‌ها در این خط توسط 9 دستگاه ربات انجام می‌شود.
خطG1 با قابلیت تولید رباتیک و دارای دو دستگاه میز دی‌استکر، ماشین شستشوی ورق و سیستم ویژن می‌باشد.
در خط رباتیک G2 یک دستگاه پرس دبل اکشن 1300 تن و 4 دستگاه پرس سینگل اکشن با تناژ 630 تن وجود دارد و این خط نیز مجهز به تمامی تجهیزات و اجزای مورد نیاز جهت تولید رباتیک می‌باشد.
همچنین در راستای افزایش ظرفیت‌ها و توانمندیهای تولید، شرکت سایپاپرس اقدام به توسعه تجهیزات تولیدی نموده و با استفاده از بدنه سالم چند پرس دست دوم اروپایی و با اورهال و به‌روزرسانی تمامی سیستمهای برق و مکانیک، یک خط پرسکاری G1 پلاس را به صورت مکانیزه و اتوماسیون نصب و راه‌اندازی نموده است.
در نصب و راه‌اندازی این خط، تجهیزاتی مانند، میزهای دی استکر، کانوایرهای تغذیه، سیستم ویژن، پایه‌های ربات‌ها، میزهای متحرک، کانوایر خروجی و کانوایر ضایعات، داخلی‌سازی و نصب گردیده‌اند.
خط G1 پلاس با دارا بودن یک دستگاه پرس2050 تن دبل اکشن با ابعاد میز 5200 در 2700 میلیمتر و چهار دستگاه پرس سینگل اکشن 1000 تن، بزرگترین خط پرسی رباتیک صنعت خودروهای سواری کشور می‌باشد که با تکیه و اعتماد بر توان و تخصص جوانان متعهد و تلاشگر کشورمان در شرکت سایپاپرس نصب و راه‌اندازی گردید.
با راه‌اندازی این خط محدودیت‌های توسعه تیراژ تولید بدنه خودرو و همچنین محدودیت در توسعه محصول و تولید خودروهای بزرگ ( کلاس D و E ) از گروه سایپا رفع شده است.
خط پرسکاری دستی G3 دارای 5 پرس شامل یک دستگاه پرس 650 تن دبل اکشن و 4 دستگاه پرس سینگل اکشن 500 تن می‌باشد که برای تولید قطعات با ابعاد متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد.
خط پروگرسیو شامل یک دستگاه پرس با ظرفیت 630 تن به همراه سیستم تغذیه اتوماتیک کویل به منظور تولید قطعات کوچک پرسی با قالب‌های پروگرسیو با تیراژ بالا می‌باشد. این خط دارای سرعتی بالا و توان تولید 15 میلیون قطعه در سال است.
در خطوط پرسکاری شرکت سایپاپرس، ضایعات حاصل از تولید قطعات پرسی از طریق کانوایرهای ضایعات زیر خطوط پرس‌ و در نهایت از مسیر کانوایر اصلی ضایعات به دستگاه بیلینگ جهت متراکم‌سازی منتقل می‌گردد.
دستگاه بیلینگ شرکت سایپاپرس قابلیت متراکم سازی27 تن ضایعات را در هر شیفت با وزن مکعب‌های 50 کیلوگرمی دارد.
بخش تعمیرات و نگهداری قالب‌ها در سالن پرس واقع شده که عملیات نگهداری و تعمیرات تمامی قالبها در این بخش صورت می‌پذیرد. پرس تست و ترای‌اوت 1630 تن و پرس اسپات 200 تن جهت تعمیرات قالب در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شرکت سایپاپرس عملیات اندازه‌گیری دقیق را در آزمایشگاه مترولوژی خود با دستگاه سی ام ام دروازه‌ای با ابعاد میز 4000 * 2000 میلیمتر با دقت 5 میکرون و با نرم‌افزار مترولوگ انجام می‌دهد.
آزمایشگاه‌های اندازه‌گیری شرکت سایپاپرس شامل تعداد زیادی فیکسچرهای کنترلی یا checking fixture نیز می‌باشد که در شرایط محیطی ویژه‌ای در کنار سالن‌های پرسی، در اجرای فعالیت‌های مختلف کنترل کیفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
***

شرکت سایپاپرس با توسعه و بهبود مستمر فرایندها و سیستم‌های خود، همواره در شاخص‌های متعدد مورد پایش در گروه خودروسازی سایپا، جایگاه برتر و ممتازی داشته است. از جمله این موارد می‌توان به کسب رتبه اول لجستیک و تولید سیستم مدیریت کارخانه سایپا، جایگاه نخست بخش فنی و مهندسی در بین شرکت‌های پرسکار گروه و جایگاه دوم بخش فنی و مهندسی در بین تمامی شرکت‌های قطعه‌ساز گروه سایپا اشاره کرد. براساس قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و جایگاه استراتژیک شرکت سایپاپرس در صنعت پرسکاری کشور، این شرکت مسئولیت تیروانی و مدیریت تامین قطعه بدنه خودروهای گروه خودروسازی سایپا را بعنوان شرکت رده اول نیز برعهده دارد.

***

شرکت سایپاپرس در حال حاضر بزرگترین تامین‌کننده قطعات و مجموعه‌های پرسی گروه خودروسازی سایپا بعنوان شرکت رده اول و همینطور تامین‌کننده اصلی قطعات و مجموعه‌های پرسی گروه کرمان موتور می‌باشد. این شرکت در سال‌های گذشته بزرگترین تامین‌کننده شرکت رنوپارس در تولید قطعات و مجموعه‌های پرسی خودروی L90 بوده و همکاری‌های بسیاری را نیز با گروه ایران‌خودرو داشته است.
شرکت سایپاپرس با برخورداری از نیروهای متخصص، کارآمد و متعهد و همینطور امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های متعدد، چشم‌انداز بلندی در توسعه و پیشرفت صنعت پرسکاری کشور دارد و با انجام برنامه‌ها و پروژه‌های مختلف نقش مهم و ارزنده‌ای در تولید و تامین قطعات و مجموعه‌های بدنه خودرو منطبق بر فن‌آوری‌های نوین و استانداردهای کشوری و جهانی برای حضور قدرتمند در بازارهای داخلی و خارجی خواهد داشت.