• تلفن:۵۱۰۲۲۲۲۲ (۰۲۱)
  • ایمیل:
  • info@saipapress.com
  • contact@saipapress.com

پرسکاری

سالن پرسکاری شرکت سایپاپرس دارای سه خط رباتیک G1 ،G2 و ⁺G1 ، یک خط دستی G3 و یک خط پروگرسیو با توان تولید کلیه قطعات بزرگ و به طور ویژه قطعات رویه بدنه خودرو می‌باشد.
خط رباتیکG1 دارای 6 پرس است که پرس اول با ظرفیت 2000 تن و از نوع دبل اکشن و سایر پرس‌ها سینگل اکشن و با تناژ پایین‌تر هستند. این خط 9 ربات به منظور انتقال قطعات بین پرس‌ها دارد.
خط G1 جهت تولید رباتیک قطعات دارای دو عدد میز دی‌استکر، دستگاه شستشوی ورق و سیستم ویژن است که این تجهیزات در سایر خطوط رباتیک شرکت نیز وجود دارد.
در خط رباتیک G2 یک پرس دبل اکشن 1300 تن و 4 پرس سینگل اکشن با تناژ پایین‌تر وجود دارد و این خط نیز مجهز به تمامی ماژولهای مورد نیاز جهت تولید رباتیک می‌باشد.
همچنین در راستای افزایش ظرفیت‌ها و توانمندیهای تولید، شرکت سایپاپرس اقدام به توسعه تجهیزات تولیدی نموده و با استفاده از بدنه سالم چند پرس اروپایی و با اورهال و به‌روزرسانی تمامی سیستمهای برق و مکانیک و پس از احداث فوندانسیون، یک خط پرسکاری سنگین +G1 را به صورت رباتیک نصب نموده است.
جهت رباتیک کردن این خط تجهیزاتی مانند، میزهای دی استکر، کانوایرهای این فید، سیستم ویژن، پایه‌های ربات‌ها، میزهای بولستر متحرک، کانوایر اکزیت و کانوایر ضایعات داخلی‌سازی و نصب گردید.
خط +G1 دارای یک پرس 2050 تن دبل اکشن با ابعاد میز 2700 در 5200 میلیمتر و چهار پرس سینگل اکشن بزرگترین خط پرسی رباتیک کشور می‌باشد که در شرکت سایپاپرس نصب و راه اندازی شده است.
با راه‌اندازی این خط محدودیت افزایش تولید بدنه و همچنین محدودیت در تولید خودروهای بزرگ ( کلاس D و E ) از گروه سایپا برداشته شد.
خط دستی G3 که دارای 5 پرس می‌باشد از یک پرس 650 تن دبل اکشن و 4 پرس سینگل اکشن تشکیل شده است که در تولید قطعات با ابعاد کوچکتر مورد استفاده قرار می‌گیرد .
خط پروگرسیو دارای یک پرس با ظرفیت 630 تن به همراه سیستم تغذیه اوتوماتیک کویل به منظور تولید قطعات بدنه با قالب‌های پروگرسیو می‌باشد. این خط با سرعت بالا و دقت 0.1 فید و توان تولید 15 میلیون قطعه در سال است.
سیستم یکپارچه خروج ضایعات خطوط پرسی از طریق کانوایر اصلی ضایعات به دستگاه بیلینگ منتقل می‌گردد.
دستگاه بیلینگ شرکت سایپاپرس قابلیت بیل کردن 27 تن ضایعات را در شیفت با وزن 50کیلوگرم دارد.
بخش تعمیرات و نگهداری قالب‌ها در سالن پرس واقع شده که نگهداری و تعمیرات تمامی قالبها در این بخش صورت می‌پذیرد. پرس ترای اوت 1630 تن و پرس اسپات 200 تن جهت تعمیرات قالب در این بخش قرار دارد.
تمامی ابزارها و تجهیزات شرکت سایپاپرس در قسمت سی ام ام دروازه‌ای با ابعاد میز 4000 * 2000 میلیمتر با دقت 5 میکرون و با نرم افزار مترولوگ مورد اندازه‌گیری دقیق قرار می‌گیرد.