• تلفن:۵۱۰۲۲۲۲۲ (۰۲۱)
  • ایمیل:
  • info@saipapress.com
  • contact@saipapress.com

مجموعه سازی

فرآیندهای مجموعه‌سازی قطعات پرسی در شرکت سایپاپرس در دو بخش شامل خطوط مجموعه‌سازی و خطوط رولرهمینگ صورت می‌پذیرد.
سالن مجموعه‌سازی این شرکت یکی از مجهزترین سالنهاست که دارای 6 خط، شامل پرس‌های همینگ و با قابلیت تولید مجموعه درب‌های خودرو می‌باشد.
سالن مجموعه‌سازی دارای یک خط با قابلیت تولید منعطف ( flexible ) جهت مجموعه‌سازی برخی از اجزای بدنه‌های خودرویی را داراست که قابلیت تولید مجموعه‌های پرسی متنوعی را دارد.
این خطوط مجهز به کلیه تجهیزات مورد نیاز در فرآیندهای تولید مجموعه‌های پرسی از قبیل فیکسچرهای مختلف مجموعه‌سازی، گانهای جوش نقطه‌ای( spot welding )، ماشین‌آلات جوش پیچ‌و‌مهره ( projection welding ) و تجهیزات جوشکاری co2 است.
در خطوط رولرهمینگ شرکت سایپاپرس، مجموعه‌سازی درب‌های خودرو با بهره‌گیری ربات‌ها و به‌روزترین روش‌های مجموعه‌سازی صورت می‌گیرد.
دانش ساخت این خطوط با تلاش متخصصان جوان شرکت سایپاپرس، برای اولین بار در کشور بومی‌سازی شده است.
سايپاپرس با وجود تحريم‌هاي سخت و عدم همکاری شرکت‌های خارجی توانست اين فناوري را با صرفه‌جويي قابل ملاحظه‌ای، مورد خودکفایی و بومی‌سازی قرار داده و از خروج 2 ميليون يورو ارز از كشور جلوگيري نمايد. همچنین اجراي اين پروژه موجب افزایش ظرفیت خطوط گروه خودروسازی سایپا گردید و شرکت سایپاپرس با توسعه توان فنی و مهندسی خود به این فن‌آوری و دانش ارزشمند موفق به دریافت گواهینامه دانش‌بنیان نیز شده است.
با توجه به ظرفیت و تخصص ایجاد شده، تیم فنی و مهندسی شرکت سایپاپرس، توانایی طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی این فن‌آوری برای تولید انواع مجموعه‌ دربهای خودرویی در تمامی شرکتهای خودروسازی داخل و خارج کشور را داراست.
مجموعه‌سازی شرکت سایپاپرس شامل یک کارگاه مجهز برای ساخت فیکسچرهای پیچیده مجموعه‌سازی است و اکثر فیکسچرهای مورد نیاز تولید این شرکت در این کارگاه مورد طراحی و ساخت قرار می‌گیرند.

***

شرکت سایپاپرس با توسعه و بهبود مستمر فرایندها و سیستم‌های خود، همواره در شاخص‌های متعدد مورد پایش در گروه خودروسازی سایپا، جایگاه برتر و ممتازی داشته است. از جمله این موارد می‌توان به کسب رتبه اول لجستیک و تولید سیستم مدیریت کارخانه سایپا، جایگاه نخست بخش فنی و مهندسی در بین شرکت‌های پرسکار گروه و جایگاه دوم بخش فنی و مهندسی در بین تمامی شرکت‌های قطعه‌ساز گروه سایپا اشاره کرد. براساس قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و جایگاه استراتژیک شرکت سایپاپرس در صنعت پرسکاری کشور، این شرکت مسئولیت تیروانی و مدیریت تامین قطعات بدنه خودروهای گروه خودروسازی سایپا را بعنوان شرکت رده اول نیز برعهده دارد.

***

شرکت سایپاپرس در حال حاضر بزرگترین تامین‌کننده قطعات و مجموعه‌های پرسی گروه خودروسازی سایپا بعنوان شرکت رده اول و همینطور تامین‌کننده اصلی قطعات و مجموعه‌های پرسی گروه کرمان موتور می‌باشد. این شرکت در سال‌های گذشته بزرگترین تامین‌کننده شرکت رنوپارس در تولید قطعات و مجموعه‌های پرسی خودروی L90 بوده و همکاری‌های بسیاری را نیز با گروه ایران‌خودرو داشته است.
شرکت سایپاپرس با برخورداری از نیروهای متخصص، کارآمد و متعهد و همینطور امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های متعدد، چشم‌انداز بلندی در توسعه و پیشرفت صنعت پرسکاری کشور دارد و با انجام برنامه‌ها و پروژه‌های مختلف نقش مهم و ارزنده‌ای در تولید و تامین قطعات و مجموعه‌های بدنه خودرو منطبق بر فن‌آوری‌های نوین و استانداردهای کشوری و جهانی برای حضور قدرتمند در بازارهای داخلی و خارجی خواهد داشت.