۱۶
اردیبهشت

افزایش ۴۵ درصدی تولیدات خطوط برشکاری در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴

مدیر تولید پرسکاری سایپاپرس گفت :درسال ۱۳۹۵ با افزایش تناژ تولید در خطوط برشکاری شرکت ، شاهد افزایش نزدیک به ۴۵ درصدی تولید در این خطوط بوده ایم.

به گزارش روزنگار سایپاپرس ، سجاد ماژانی ضمن بیان تحقق اهداف تولیدی این قسمت در سال ۱۳۹۵ افزود : با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در انتهای سال گذشته شاهد رشد ۴۵ درصدی در حوزه خدمات برشکاری نسبت به سال ۹۴ بوده ایم.

وی تصریح کرد: میزان تولید در بخش پرسکاری در سال ۹۵ تعداد ۶ میلیون و ۶۴۷ هزار قطعه بوده که نسبت به سال قبل از آن ۳۲ درصد رشد داشته است. همچنین میزان CPM نیز در این قسمت نیز از رشد ۶ درصدی برخوردار بوده است.
مدیر تولید پرسکاری سایپاپرس ادامه داد: با همکاری تیمی از همکاران در واحدهای قالب ابزار ، نت ، تولید ،کیفیت و مهندسی موفق به کاهش ۱۳ درصدی توقفات شدیم .

ماژانی کاهش ضایعات سرو ته بندیل را یکی از مهمترین اقدامات در سال ۱۳۹۵ برشمرد و گفت : این ضایعات رقمی نزدیک به یک و نیم درصد از ضایعات هرشیفت را در بر می گرفت که با انجام اقدامات اصلاحی این رقم به ۲/۰درصد کاهش یافته و صرفه جویی تقریبی ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیونی را برای شرکت به همراه داشته است.
وی همچنین کاهش زمان بازکاری در ایستگاههای تولیدی را یکی دیگر از اقدامات مهم در سال گذشته بیان نمود و اظهار داشت :
آمار خروجی ایستگاههای صافکاری ماحدود یک و نیم برابر شده و شاهد بهبود حدود ۳۰ درصدی در زمان بازکاریهابوده ایم.

این مسئول تولید اضافه کرد : یکی دیگر از مواردی که در خطوط رباتیک سالن پرس مورد بررسی و اصلاح قرار گرفته، توقفات مربوط به مگنت بوده که شاهد کاهش ۱۶ رصدی آن در سال گذشته بوده ایم و این موضوع نیز همچنان بعنوان یکی از برنامه ها و اهداف سال جدید در اولویت بررسی و بهبود قرار دارد و امیدواریم با کمک همکاران واحد نت، شاهد کاهش آن در طول سال جاری باشیم.

مدیر تولید پرسکاری سایپاپرس در ادامه به مهمترین برنامه های سالن پرس شاپ در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت : برنامه ریزی در راستای ارتقاء رتبه سایپاپرس در ممیزی سیستم مدیریت کارخانه گروه سایپا ، کاهش توقفات و افزایش CPM در خط بلنک با توجه به استراتژیک بودن آن در گروه سایپا ، کاهش توقفات setup و شناسایی نقاط ریسک کلیه خطوط سالن پرس با همکاری واحدهای نت و مهندسی تجهیزات، افزایش CPM خطوط رباتیک ، کاهش ضایعات ،تعریف ایستگاههای کاری ، تعیین شرح وظایف هر ایستگاه کاری به جهت جلوگیری از موازی کاری و افزایش بهره وری از مهمترین این برنامه هامی باشند.

ماژانی در پایان از تلاش و همیاری تمامی همکاران خود در سالن پرس شاپ و نیز واحدهای نت ، قالب ابزار ، مهندسی و کیفیت در راستای تحقق اهداف تولیدی در سال ۹۵ تشکر و قدردانی کرد.