۱۲
آذر

مراسم گرامیداشت هفته بسیج با حضور مهندس هاشمی مدیرعامل سایپاپرس

مدیرعامل سایپاپرس در دیدار با بسیجیان شرکت :

خودروسازی مظلوم ترین صنعت ایران است

مراسم گرامیداشت هفته بسیج با حضور مهندس هاشمی مدیرعامل سایپاپرس، معاونان، مدیران ارشد و جمعی از کارکنان بسیجی این شرکت در سالن کنفرانس ساختمان شهید بهشتی برگزار شد.

مهندس هاشمی در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج نماد اتحاد و تلاش در راستای اهداف والای ایران اسلامی است و امام خمینی(ره) براساس آموزه های دینی، شجره طیبه ای را بنا کرد که امروز به درخت تنومندی تبدیل شده و توانسته ثبات و امنیت را در کشور به ارمغان بیاورد و عامل اتحاد و همدلی باشد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی صنعت خودرو گفت: عدم آگاهی و قضاوت های غیرمنصفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی است که صنعت خودرو با آن مواجه است درحالی که به طور قطع خودروسازی مظلوم ترین صنعت ایران بوده و آن طور که باید از آن حمایت نشده است.

وی تصریح کرد: سایپا با جامعه آماری چندصد هزار نفری برای تمامی اقشار بخصوص اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه خودرو تولید می کنند اما مافیای واردکننده خودرو که حداکثر چند هزار نفر هستند با واردات خودروهای چندصد میلیونی در راستای منافع گروهی اندک قدم بر می دارند و بزرگترین مشکلات را هم برای صنعت خودروسازی ایجاد می کنند و این امر لزوم حمایت از خودروسازان را که پیشتاز عرصه تولید هستند، بیش از پیش آشکار می سازد.

مدیرعامل سایپاپرس ادامه داد: با مطالعه، تحقیق و پژوهش و شناخت بیشتر از الزامات خودروسازی و همچنین بررسی خودروسازان برتر دنیا می توانیم جایگاه ایران را در این عرصه شناسایی کرده و به این نتیجه برسیم که هیچ خودروسازی در جهان امکان تولید خودرو با قیمت ۵ هزار دلار را ندارد و آنچه که موجب تمایز آنها می شود سیستم بانکی فعال و همراهی است، که یاور تولید است و تامین مالی را برعهده دارد.

وی اضافه کرد : امروزه صنعت خودرو یکی از پیچیده ترین صنایع دنیا است، به همین دلیل در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی به صورت انحصاری اداره می شود اما در کشور ما، خودروسازان زیادی زیر مجموعه وزارت صنایع ثبت شده اند و مشکلات زیادی را ایجاد کرده اند.

مهندس هاشمی با اشاره به نصب پرس ترای اوت در سایپاپرس که در نوع خود یکی از بزرگترین پرس های موجود در سطح کشور است، یادآور شد: از مهمترین اقداماتی که در طول این سالها در سایپاپرس صورت گرفته خرید خطوط پرسی جدید در اوج تحریم های همه جانبه از کشورهای اروپایی بود که با نصب و راه اندازی آن در آینده نزدیک شاهد افزایش تولید و درآمد و در نتیجه سود دهی بیشتر و رضایت همکاران خواهیم بود.

مدیرعامل سایپاپرس در پایان گفت: با همت و تلاش همه کارکنان شرکت، سایپاپرس در زمره شاخص ترین شرکتهای گروه خودروسازی سایپا قرار گرفته و در عرصه هایی همچون مدیریت کارخانه، مباحث کیفی و… به عنوان شرکت پیشرو محسوب می شود و ما موظفیم همانطور که گذشتگان اقدامات موثری در این شرکت برای ما به یادگار گذاشته اند، ما نیز با برنامه ریزی و اجرای پروژه های توسعه ای این راه را ادامه دهیم و مطمئن باشیم که آینده بسیار روشنی در انتظار شرکت خواهد بود .

در ادامه این مراسم، گزارشی از اقدامات پایگاه بسیج حضرت امام خمینی (ره) سایپاپرس ارائه شد و از ۵ نفر از بسیجیان نمونه ( آقایان داود اله بخشی، امید سلطان پری، حسین زهدی بابایی، محمدجواد زینعلی و علی اصغر کرد) تجلیل بعمل آمد.